Tesettür Kaşe Manto Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

 

Tesettür kaşe manto tarzı kıyafetler kadınlar tarafından kış aylarında soğuktan korunmak için ve tüm vücudu örtmek için tercih edilmektedir. Tesettüre düşkün bayanlar yaz aylarında pardesü kullanırken, kış aylarında kaşe manto kullanmayı tercih etmektedir. Kaşe manto kalın kumaşı ve tüm vücudu saran yapısıyla soğuk kuş günlerinde bayanlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Tesettür kaşe manto seçiminde dikkat edilecek pek çok husus bulunmaktadır. Kumaş yapısı, manto modeli, kişi zevki bu seçimi belirleyen ana unsurlardandır.

 

Tesettür kaşe manto almak için karar verildiğinde bayanların ilk dikkat etmesi gereken husus mantonun kumaş yapısıdır. Çünkü seçtiğiniz kumaş sizi soğuklardan korumakla kalmayarak aynı zamanda mantonun kalitesini korumasını da sağlamaktadır. Tüylenme ve bozulmaya karşı dayanıklı kumaşlar, uzun yıllar kullanım imkânı sağlarken bu süre zarfında kaliteli görünümü de bozulmamaktadır. Bu yüzden tesettür kaşe manto seçimi yaparken mantonun kumaşının kaliteli olmasına özen gösterilmelidir.

 

Manto modeli kaşe manto seçiminde dikkat edilecek hususlar arasında yer almaktadır. Model seçimi mantonun bayanların üzerindeki duruşunu oldukça fazla şekilde etkilemektedir. Bayanlar vücut hatlarına uygun olmayan bir kaşe manto seçerlerse bu görüntü çevreyi ve kendisini olumsuz etkilemektedir. Çünkü manto modeli vücuda normalden dar geliyorsa, komik bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında eğer kaşe manto vücuda bol geliyorsa eğreti bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden tesettür manto model seçiminde vücut yapısına uygun ve zarif bir tercih yapmaya özen göstermek gerekmektedir.

 

Renk seçimi konusunda kış ayları kullanılan tesettür kaşe mantolarda açık renkler tavsiye edilmemektedir. Genelde siyah, kahve, gri renklerin hakim olduğu tesettür kaşe manto renklerinde kişi zevkine göre; kırmızı, bordo, mürdüm gibi renkler de kullanılmaktadır. Renk seçimi genelde bayanların zevkleri ve ten renkleriyle manto renginin sağladığı uyumla alakalıdır. Bu bakımdan seçilen mantonun rengi kişinin yüzünü ortaya çıkarabildiği gibi yanlış bir renk seçimi yüzün kaşe manto içinde boğulmasına da sebep olmaktadır. Renk seçimi konusunda tesettür kaşe manto modeli de mantonun güzelliğini ortaya çıkarmada oldukça etkilidir. Çünkü kaşe manto modelleri ile bu mantoların tasarlandıkları modeller adeta bir bütünlük göstermektedir.

3 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Zuhal Özen dedi ki:

  Muhteşem

  Beğen

 2. Büşra Pazan dedi ki:

  Önerileriniz için teşekkürler 🙂

  Beğen

 3. sultan danış dedi ki:

  muhteşem bir ürün

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s