Kendi Stilinizi Yaratmanın Sırları

Tesettür sektöründe şık olmak için bazı detayları göz önünde bulundurmak gerekir. Genellikle bayanlar kombin yapmak için öncelikle bir parça seçer. Bu parçadan yola çıkarak bir bütün olarak şıklık düşünülmeye başlanır. İlk parça bir etek olabilir, gömlek veya renkli bir eşarp. Asıl ürünü gördükten sonra ise akla çok sayıda farklı tesettür kombin çeşitleri oluşmaya başlar. Bazen giyim anlamında yanlış yapmaktan çekiniriz. Aslında bilinmesi gereken detaylar bu konuda yol gösterecektir.

Öncelikle bir tarz belirlemek gerekir. Bu klasik, spor, gündelik veya resmi bir tarz olabilir. Zaten ilk seçtiğiniz parça ile bir yol belirlenmiş olacaktır. Bazı ürünler her tarza uygun olabilir. Bu noktada karar vermek gerekir. Çünkü karışık bir kombin gözü yorar. Bunun için bütün parçaların aynı tarzda olmalı ve kumaş, renk uyumu sağlanmalıdır. Unutulmaması gereken detay ise, kombinin bir bütün olduğudur. Şık, dökümlü ve zarif bir saten gömlekle klasik veya resmi kombin oluşturmak doğru olacaktır. Bazı kumaşlar tesettür kombin çeşitlerini etkiler. Kanvas, denim, penye, örgü, keten gibi kumaşlar spor ve gündelik tarzı için uygundur. Bu şekilde çok çeşitli kombin oluşturmak mümkündür. Genelde bayanlar için şıklığın yanında rahatlık da önem kazanıyor.

Keten bir pantolon ile tercih edeceğiniz şık ama sade bir gömlek veya bluz oldukça uygun olacaktır. Tesettür modasında kaplar, ferace ürünleri de son derece önemlidir. Bu ürünleri tercih ederken de bu uyumu göz önünde bulundurmak gerekir. Öte yandan ipek ve saten kumaşlar ise klasik ve resmi tarzlarına uyum sağlıyor. Pamuktan üretilen giyim ürünleri ise her tarza uyum sağlayacaktır. Bazı ürün tasarımlarında desen ve detaylar da yer alıyor. Eğer giyim ürünlerinde metal detayları, büyük desenler ve benzer detaylar yer alıyorsa bu ürün daha çok gündelik ve spor tarzına uyum sağlayacaktır. Aslında giyim ürünlerinde detaylara dikkat edilirse o parça hangi tarza uygun olduğunu da fark etmek mümkün.

Sadece kumaşlar şıklığı ve stili yaratmak için yetmeyecektir. Renk uyumu da tesettürde önemlidir. Kumaşların uyumu ne kadar doğru olursa olsun, eğer renkler uyumsuz ise şıklık sağlanamaz. Kendi stilini yaratmak isteyen bayanlar aynı zamanda kendi zevklerini de bilmelidir. Karar vermek çok önemlidir. Öncelikle renk uyumunu sağlamak için ten rengine uygun seçenekler tercih edilmelidir. Bunun en ideal yolu ise kıyafeti üzerinde görmek olacaktır. Sunulan bunca tesettür kombin çeşitlerini içerisinde kendi tarzınızı net bir şekilde yansıtabilirsiniz. Bütün renklerle uyum sağlayan siyah ise her zaman ön planda olmuştur. Lakin renk ve desen uyumunun yanı sıra bazen biraz farklı yol çizmek mümkün. Sonuçta şık olmak kurallara bağlı değil, biraz hayal gücü ve biraz da zevkli olmak yeterli olabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s