Mantolar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

 

Kışın soğuk günlerinde dış mekânlarda vazgeçilmez giysimiz mantolardır kuşkusuz. Tabi mantomuzun sıcak tutma özelliğinin yanında görselliğinin de hoş olmasını isteriz. Birçok giyim firması da bunu bilir ve buna göre üretim yapar. Sonuçta ortaya yüzlerce çeşit, yüzlerce model manto açığa çıkar. Bizde bazı modelleri gördüğümüz zaman tam benlik deriz, çok hoşumuza gider ve o model mantoyu almak isteriz. Hemen araştırma yaparız; mağaza ve internetteki giyim sitelerinden beğendiğimiz modele uygun araştırma yaparız. Ama modelin ismini bilmediğimiz için bu iş çok zamanımızı alır ve zahmetli bir hale gelir. O halde beğendiğiniz manto modelini bilmeniz işini oldukça kolaylaştıracaktır.

 

Manto Çeşitleri Nelerdir?

 

-Prenses Manto; prenses manto bele kadar olan kısmı üzerinize tam oturan, belinizden sonra genişleyen manto modelidir. Dar omuz yapılı, ince vücut yapılı ve uzun boylu kadınlarda oldukça hoş durmaktadır.

 

-Geniş Manto; geniş manto giyildiğinde vücut hatlarını pek belli etmeyen manto modelidir. Biraz daha salaş duran, güzel kombinlendiğinde oldukça tarz duran bir manto türüdür.

 

-Kısa Manto; kısa manto kişinin beline kadar olan ya da belinden biraz daha aşağıda kalan manto türüdür.

 

-Kolsuz Manto; kolsuz manto panço tarzına benzeyen kolları dirsekten itibaren olmayan manto modelidir. Daha çok klasik ve rahat tarzda giyinmeyi sevenlerin tercih ettiği bir modeldir.

 

-Yetim Kol Manto; yetim kol kaban modeli vücut uzunluğu uzun veya kısa olabilen fakat mantonun kollarının dirsek ve el bileği ortasında kaldığı bir manto modelidir.

 

-Kürk Manto; Kürk manto sentetik kürkten veya gerçek hayvan kürkünden yapılabilir. Diğer manto türlerine göre çok daha gösterişlidir ve manto çeşitleri içinde fiyat olarak çeşitlerinden daha pahalıdır. Genelde klasik giyim tarzını tercih eden insanların seçimleri arasında yer alır.

 

-Panço Manto; panço manto panço tarzında olan manto türüdür. Genellikle büyük göğüslü kadınlarda daha hoş durduğu için onların seçimleri arasında yer alır.

 

-Düğmeli Manto; düğmeli manto ön kısmı düğmelerle kapatılabilen manto modelidir.

 

-Dolamalı Manto; dolamalı manto modeli çok kalın giydiğiniz günlerde tam bir kurtarıcıdır. Bu manto modeli genellikle klasik geniş kesimdir ve kişi kendine göre kemerle bağlayarak önünü kapatır.

 

-Parka; parka spor kesim, genellikle kapüşonlu olan model türündedir. Yapımında genellikle koton kumaş kullanılır, genellikle geniş kesim olması tercih edilir. Manto çeşitleri içinde spor tarza en yatkın olan manto çeşididir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s