Tesettür Pantolon Nasıl Kombinlenmeli?

 

 

Tesettür giyimde her sezonda modada yerini hızla koruyan tesettür pantolon, bu sezonda da en çok tercih edilen tesettür giyim ürünleri arasında yer alıyor. Tesettür pantolonlar şık görünümü ve rahat kullanımı sayesinde her sezon en çok tercih edilen ürünler arasında yer alsa da, sırf bu sezon diye sınırlandırma yapılmaktadır.

 

Mevsimine göre değişen kumaş yapısı, model ve renk bakımından farklı olsa da, tüm modellerin tek ortak yapısı şık görünmeleridir. İster dar kesim ister bol kesim isterse de spor olsun tüm modeller için kullanımı da yine ortak yönlerinden biridir. Geniş yelpazede sunulan pantolon modelleri günlük kullanım ya da özel günler için olmak üzere pek çok çeşidi bulunmakta ve bayanların her alana göre ihtiyacını rahatlıkla karşılamaktadır. Fakat bayanlar hangi alana hangi tür pantolon giyeceği konusunda karamsar kaldığı için pantolon kombinin de tereddütte kapılmakta ya da yanlış parçalar kullanarak hatalı kombin yapmaktadır. Sizler için tesettür pantolon alırken ya da kombilenirken nelere dikkat edilmeli, konusu üzerinde duracağız.

 

           Tesettür pantolon seçiminde öncelikle günlük giyim için mi yoksa özel gün için mi kullanılacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Günlük kullanım için seçilen pantolon modelleri görüntü itibari ile şık, kullanım itibari ile de rahat bir özelliğe sahiptirler. Yapısı gereği giyim rahatlığı sunacağından dolayı tüm gününüzü olumlu etkileyecektir. Bundan dolayı seçiminizi bu modeller üzerinden yapabilirsiniz. Ancak özel günler için seçilecek pantolonlarda tamamen görüntü üzerinden seçim yapılması gerekir. Özel günler için seçilen pantolon modellerinin şık ve zarif görünümünün yanı sıra kombin edilecek üst giyim ürünleri ile model ve renk olarak uyumlu olması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.

 

Pantolon kombini yaparken pantolonun görünümü, rengi, kesimi şıklığı itibari ile özel günlerde taşıyabileceğiniz yapıya sahip olan modelleri tercih etmeniz gerekiyor. Bununla beraber pantolonları kombin yapacağınız ürünler ile model ve renk bakımından uyumlu olması gerekir. Spor bir tunik veya bir kap altına klasik tarz pantolon ile ne kadar abes görünürseniz, yeşil renk bir pantolon ile kırmızı renk tunik ile de o kadar rüküş olursunuz. Bu açıdan tesettür pantolon kombinin de modellerin de uyumlu olması çok önemlidir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s