En Çok Tercih Edilen Eşarp Çeşitleri

 

 

Tesettür giyim modasında 2017 senesinde en çok tercih edilen eşarp çeşitleri yine pamuk ve ipekten yana oldu. Pamuk ve ipek eşarplar en fazla tercih edilen ve kullanılan eşarp çeşitleri. Model olarak, tesettür modası giderek daha minimal ancak daha spor tarza yöneliyor. Eşarp çeşitleri ve modelleri de bu alan çevresinde çeşitlenmektedir.

 

İpek Eşarp

 

İpek eşarplar tesettürlü bayanların daha çok özel günlerinde tercih ettikleri eşarp çeşitleri arasındadır. Bunun sebebi bağlanması biraz zor olmasına rağmen, güzel ve şık durmasına bağlanıyor. İpek eşarplar ayrıca abiye giyim üzerinde de en uyumlu şekilde bütünlük sağlayan eşarp çeşidi olarak görülmektedir. Bu sebeple ipek eşarplar 2017’nin gözdesi.

 

İpek eşarplar bağlanırken, 2017 senesinin modasına uygun olarak, düğümler arkada bırakılıp ön tarafta temiz bir görüntü ortaya çıkartılıyor. Geçen sene eşarbın uç kısımların fular gibi ön tarafta bırakmak daha moda olarak tercih ediliyordu. Ancak bu sene ön kısımda yaka detayları ön plana çıktığı için eşarp düğümleri arka kısımda bırakılıyor.

 

İpek eşarp kullanımında düğüm kısımlarını arkada bırakmak için en çok kullanılan model, ipek eşarp üstten ve kulak üstlerinden iğnelendikten sonra çene altından iki ucunu boyuna dolayıp arka tarafta bağlanan eşarp modeli. Bu modelde, giyilen elbise gömlek yakası veya değişik türde kolyeler çok fazla kullanılıyor.

 

Pamuk Eşarp

 

Diğer en çok kullanılan eşarp çeşidi ise, pamuk eşarplar. Pamuk eşarplar kolay bağlanabilmesi ve yazın daha ferah olması ile dikkat çekiyor. Pamuk eşarplar kullanılırken bone kullanımına bile ihtiyaç kalmıyor. Pamuk kaymayan bir kumaş çeşidi olduğu için kullanımı oldukça kolay. Bu senenin modası olarak mermer desenleri ve spiral desenler kullanılıyor.

 

Pamuk eşarp kullanımında, kare ancak büyük kare modeller 2017 tesettür modasında ön plana çıktı. Büyük kare şekilde olan pamuk eşarplar bağlandıktan sonra kolay bir şekilde pek çok model verilebiliyor. İnternet moda sayfaları ve satış bölgelerinde de büyük kare şeklindeki pamuk eşarplar oldukça satılan ve çok fazla talep gören modellerden biri oldu. Büyük kare pamuk eşarp bağlama stilleri birbirinden çok farklı şekilde. Hem spor hem klasik ortamlarda kullanılabiliyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s