En Çok Tercih Edilen Tesettür Etek Modelleri Nelerdir?

 

 

Tesettür giyimde kadınların en favori tercihlerinden biri eteklerdir. Eteklerde en az pantolonlar kadar çok kullanılan bir alt giyim ürünüdür. Özellikle tesettürlü kadınlar için oldukça pratik olabilen etek ve bluz kombinleri, etek modellerine olan talebi arttırmıştır. Bir ürüne olan talep artış gösterdiğinde üretimde artış göstermektedir. Bu nedenle günümüzde her modelde tesettür eteği bulabilmek mümkün olmaktadır. Bu kadar çok modelin içerisinden seçim yapabilmek oldukça zor olsa da çoğu kadının kullanmaktan vazgeçemediği ve sürekli olarak yöneliği etek modelleri bulunmaktadır.

 

Bu ürünler klasikleşmiş etek modelleridir. En çok tercih edilen etek modellerinden ilki kloş eteklerdir. Bu tarz etekler aşağı doğru bollaştığından oldukça hoş görünmektedir. Bu nedenle her sene düzenli olarak satılan ürünlerden bir tanesidir. En çok tercih edilen bir diğer etek modeli ise pantolon eteklerdir. Pantolon etekler iki ürünün bir araya getirilmesinden oluşan oldukça rahat bir alt giyim ürünüdür. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir. Kot eteklerde modası asla geçmeyecek olan etek modelleridir. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez etek modellerinden olan kot etekler açık renk bluzlar ile kombin yapılabilmektedir.

 

Tesettür etek seçimi ve beden tipi

 

Etek seçiminde beden tipi oldukça önemli etkenlerden biridir. Yanlış etek seçimi kişinin alt bedenin oldukça geniş gösterebileceğinden bu şekilde şık olunabilmesi mümkün olmamaktadır. Örneğin; uzun boylu kadınlar çok dar etek modelleri yerine daha bol inen kloş etek tarzı eteklere yönelmelidir. Çok dar olan etekler kişiyi olduğundan daha uzun gösterebilmektedir. Fazla kilo sorunu olan kadınlar ise biraz daha oturan etek modellerine yönelmelidirler. Özellikle bele tam oturan etekler beli daha ince göstererek zayıf görünmeye yardımcı olacaktır. Kilolu kadınların çok renkli etekler giymeleri de tavsiye edilmemektedir. Bu tarz etekler kişinin daha iri görünmesine neden olabilmektedir.

 

Tesettür etek fiyatları ne kadardır?

 

Tesettür etek fiyatları çoğu giyim ürününde olduğu gibi kalite faktörüne göre değişiklik göstermektedir. Özellikle internet bu konuda oldukça geniş bir çerçeveye sahiptir. Etek fiyatları 40 ile 60 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlarda artış ya da azalış yaşanabilmektedir. İndirimlerin takip edilmesi çok daha uygun fiyata kaliteli ürünlerin alınmasına yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s