Kadınlar En İyi Abiyeyi Nasıl Buluyor?

 

 

Abiye, kadınların giymekten en haz aldığı parçalardan şüphesiz en iyisi!

Tabi bu ihtişamlı kıyafete sahip olmak için normal kıyafetlere harcanan bütçenin biraz daha üstüne çıkmak gerekiyor. Abiye fiyatları dolaplardaki diğer parçalara nazaran biraz daha fazla fedakârlık isteyen bir parça özelliği taşıyor. Fakat kadınların kendisini içerisinde bir prenses gibi hissettiği ve dolaplarındaki diğer parçalarla kıyas edilemeyecek kadar çekici görünmelerine sebep olduğu da su götürmez bir gerçek!

 

EN UYGUN FİYATLI ABİYELER NERELERDE BULUNUR?

 

Tabi semtine, markasına, kumaşına, payetine, detaylarına, danteline kadar fiyatların etkilendiği bu sektörde, abiye ne kadar ince işçilikle işlenmiş ise abiye fiyatları da o ölçüde artış gösteriyor. Nişantaşı civarında abiye fiyatları çok daha uçuk ve lüks iken, hemen hemen aynı abiyeyi Bakırköy’deki abiye satan dükkanlardan neredeyse yarı fiyatına bulmanız mümkün oluyor.

 

Moda evlerine diktirmek de bir seçenek tabi. Özellikle daha çok büyük beden hanımlarda, kusur kapatan yerleri ve derli toplu gösteren detayların oluşturulması için özel dikim abiye yaptırmak çok daha kolay ve zahmetsiz. Dükkan dükkan gezip saatlerini kendilerini beklentilerini karşılayan şekilde göstermeyen hanımlar soluğu moda evlerinde alıyor.

 

Gençler için mezuniyet abiyeleri bu ara çok moda. Her dükkanın vitrininde bu abiyelerden en az bir kaç tane görmek mümkün! Üsteli bu tarz abiye fiyatları da şaşırtıcı derecede uygun! Çok tercih ediliyor olma sebeplerinden biri de fiyat avantajı. Hanımlar bir defaya mahsus giyecekleri ve belki de bir daha yıllarca yüzüne bakmayacakları abiyelere gereksiz paralar harcamak istemiyorlar bu nedenle ne kadar iyi görünmek isterlerse istesinler ekonomik abiye bulmak onlar için ilk sırada yer alıyor!

 

Nitekim düğün, nişan, kına gecesi, doğum günü, mezuniyet, yıldönümleri ve diğer özel günlerin kutlamaları için her hanımın dolabında birden fazla miktarda olması gereken abiyeleri, aslında onların en özel ve kıymetli parçaları.

 

Bakırköy abiye sektöründe bundan on yıl öncesine kadar muhteşem bir iş çıkarıyordu fakat Nişantaşı’nın da ondan aşağı kalır yanı bulunmuyor. Son dönemlerde iyi ve şık görünen abiye bulmak için kadınların en çok tercih ettiği lokasyon Nişantaşı. Pahalı olmasına rağmen en azından abiye fikri almak ve aynısını daha uygun bulabilmek adına dahi kadınlar mutlaka Nişantaşı vitrinlerini gezip fikir sahibi oluyor ve fiyat araştırması ile gerek internet mağazalarından gerek dükkanlardan veya moda evlerinden beğendikleri abiye modelini satın alıyorlar!

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s