Kaliteli Tesettür Fiyatlarındaki İndirimlerin Sebebi Ne?

 

 

Tesettür kıyafetleri de tıpkı diğer kıyafetler gibi kaliteli ve kalitesiz olarak ikiye ayrılıyor. Burada kaliteyi belirleyen temel faktörler kullanılan kumaşın kalitesi ve üretici markanın müşteri potansiyelidir. Son zamanlarda kaliteli tesettür fiyatlarında çok ciddi bir düşüş yaşanıyor. İnsanların aklına hemen acaba kaliteli tesettürler de kalitesizleşmeye mi başladı da fiyatlar bu denli indi sorusu beliriyor. Aslında bundaki en büyük etken tekstil makinelerinde yaşanan indirimlerden kaynaklanmaktadır. Tekstil işiyle uğraşanlar kullandıkları makinelerde yaşanan büyük indirimler nedeni ile tesettür kıyafetlerinin maliyetlerinin düştüğünü ve bu nedenle de çok düşük fiyatlara en kaliteli tesettür kıyafetlerinin satıldığını belirtiyorlar.

 

KALİTELİ TESETTÜR NASIL ANLAŞILIR?

 

Normalde halk arasında yaygın olan bir inanışa göre bir mal ne kadar pahalı ise o kadar kalitelidir. Fakat bu inanış artık tesettür kıyafetlerinde uygulanamıyor. Çünkü kaliteli tesettürlerin bile fiyatları oldukça düşük. Hal böyle olunca da insanlar kaliteli ile kalitesiz tesettürü nasıl ayıracakları konusunda endişeliler. İlk olarak yapmanız gereken şey almayı düşündüğünüz tesettür kıyafetinin hangi firma tarafından üretildiğini tespit etmek olmalıdır. Eğer yerli ve tanındık bir firma üretmişse o tesettür kıyafeti çok kalitelidir. Yok, eğer yabancı fakat tanındık bir firma ürettiyse o tesettür kıyafeti de kalitelidir. Fakat eğer hem yabancı hem de tanınmadık bir firma üretmişse ve fiyatı benzerlerine nazaran çok ucuzsa bu kalitesiz bir tesettür kıyafetidir. Bu şekilde kaliteli ve kalitesiz tesettür kıyafetlerini birbirlerinden ayırabilirsiniz.

 

KALİTELİ TESETTÜR NEREDEN BULUNUR?

 

Tesettür kıyafetleri eskiden çok nadir yerlerde satılırdı. Bu nedenle çeşit fazlalığı hiç denecek kadar azdı. Günümüzde ise artık hemen hemen her mağaza tesettürlü ürünlere daha fazla yer vermeye başladı. Bununla paralel olarak da tesettür kıyafetlerindeki çeşitlilik de bir hayli arttı. Sanal mağazalar da aynı şekilde sadece tesettür kıyafetleri satmaya başladılar. Sanal mağazalarda kaliteli tesettür fiyatları birkaç kat daha ucuza gelmektedir. Çünkü sanal mağazalarda depo derdi yoktur ve depo maliyeti fiyatlardan düşürülerek satışa sunulur. Bu da yaklaşık yüzde 20 ye varan indirimlere tekabül ediyor. Siz de sanal mağazaları kullanarak kaliteli tesettürleri ucuza satın alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s