Kaşe Manto Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 

Kaşe mantolar kış gelince piyasada her yerde bulunan, kişiyi zarif ve şık bir şekilde sıcak tutan bir manto modelidir. Kaşe mantolar kaba durmayan bir manto modeli olduğundan özellikle kilolu görünmek istemeyen tesettürlü kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tesettürlü kadınlar kış aylarında koyu renk eşarplara yöneldiğinden bu renklerle uyumlu bir kaşe manto seçilmesi daha doğru olacaktır. Manto seçiminde en az şıklık kadar kalitede ön planda tutulmalıdır. Alınan kaşe manto kış aylarında sürekli giyileceğinden çabuk yıpranmamalı ve kalitesini korumalıdır. Normal koşullarda kış aylarının sert koşullarına kolaylıkla dayanabilen kaşe mantolar bilinmeyen bir satış noktasından satın alındığında kolaylıkla zarar görebilmektedir. Bu tarz mantolar kısa sürede giyilemez hale gelecektir. Bunun için güvenilir markalardan alışveriş yapılmasına dikkat edilmelidir.

 

En çok tercih edilen mantolar

 

Manto denince akla kaşe manto gelse de farklı modellerde manto modelleri de bulunmaktadır. Bu mantolardan herhangi birinin seçilmesi kişinin tarzına ve zevkine göre farklılık göstermektedir. İlki şişme mantolardır. Bu mantolar sıcak tutma özelliği ile ön planda olsalar da özellikle kilolu kadınlar tarafından tercih edilmemelidirler. Fiziğine güvenen ve bu model mantoları seven kadınları ilk tercihleri bu tarz şişme mantolar olmaktadır. Bir diğer manto modeli ise yapay kürk ile yapılmış olan mantolardır. Bu mantolar kış aylarında hem şık görünmeyi hem de sıcak kalmayı sağlayacaktır. Özellikle topuklu botlar ile oldukça şık duran bu manto modeli kış aylarının en gözde manto modellerinden biri olmaktadır.

 

Kaşe manto fiyatları

 

           Kaşe manto fiyatları özellikle kıştan yaza geçişlerde büyük düşüş yaşamaktadır. Aynı şekilde kış başlangıcında yeni sezon kaşe kabanlar daha yüksek fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Bu noktada en tavsiye edilen yöntem sezon sonu indirimlerinin beklenmesidir. Böyle bir durum söz konusu değil ise internet alışverişlerine yönenilmesi çok daha doğru olacaktır. Bunun nedeni internet alışverişlerinde çok daha fazla seçeneğin bulunması ve ucuz fiyatlara satışa sunulmasıdır. İnternet markalarında satılan kaşe manto modellerinde fiyatlar 50 ile 150 TL arasında değişiklik göstermektedir. Güvenilir bir firmadan alışveriş yapılması gelecek olan ürünün kalitesi açısından oldukça önemli olmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s