Kaşe Mantoda Yaka Seçimi

 

 

Bayanların giyim tercihlerinde uzun yıllardır ön sıralarda yer alan kaşe mantolar bu senenin de trend dış giyimlerinden birisi olacak. Her yaş grubundan bayanın ilk tercihleri arasında yer aldığı gibi, her meslek grubundan bayanın da tercihi olan kaşe mantoların bu seneki dikkat çekici tarzı ise yakalarda kendisini belli ediyor.

 

Kaşe Mantoda Yaka Modelleri

 

Mantolarda farklılığı oluşturan en önemli parçalardan birisi yakalar. Kişisel beğeniler ve ihtiyaçlara göre belirlenen yaka tercihlerinde genel olarak kullanılan iki tür kaşe manto yakası bulunuyor: Hakim yaka ve bebe yaka. Diğer yaka modellerine sahip kaşe mantolar bulunsa da en çok tercih edilen iki yaka türü bunlar. Bunların dışında son yıllarda trend olma eğilimi gösteren katlanabilir yakalar da zaman zaman kullanılmakta. Bu farklı yaka modelleri arasından bu senenin trend yaka türü, hakim yakalar olacak gibi görünüyor. Birçok ünlü markanın 2017 sonbahar-kış kreasyonunda şimdiden yerini alan hakim yaka kaşe mantolar değişik tasarımlarıyla da göz doldurmaktalar.

 

Hakim yakanın kendisine has olan ciddiyeti ve modele kattığı değişik tarz dolayısıyla uzun yıllardan beri zaten sıklıkla kullanılan hakim yakalara bu sene değişik bir tarz olarak vücuda tam uyan değil, daha geniş ama salaş görünmeyen rahat kesim modeller eşlik ediyor.

 

Rahatlık Modası

 

Bireysel rahatlığın göz önüne alındığı ama aynı zamanda şıklıktan da taviz verilmeyen trend moda yaklaşımında rahatlık ve şıklığı bir arada sunan bir yaklaşım göze çarpmakta. Bu sayede zaten yorucu ve stresli olan şehir yaşantısı ve iş yaşamında bunalan bayanların kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlarken, güzelliklerinden de emin olmalarını sağlamak isteyen modacılar hakim yaka manto tercihleriyle bunu başarabilmiş gibi görünüyorlar.

 

Hatta kimi zaman bu rahatlık modası, zaten hafif olan kaşe kumaşın bu avantajıyla birleşerek beden numarası olmayan standart kalıpta üretilmiş ürünlerin de raflarda yer almasını sağlayacak. Standart beden kaşe mantoları önümüzdeki sezonda daha fazla göreceğimiz bu açıdan kesin gibi. Elbette ki tercihlere göre şekillenen moda sektörünün kaşe mantolardaki bu trend eğiliminin ne kadarını karşılayabileceğini ve başarılı olabileceğini önümüzdeki günler gösterecek.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s