Manto Çeşitlerinden Size Uygun Olan Hangisi?

 

 

Malum havalar ısındı. Fakat yaz nasıl geldiyse kış da öyle gelecek. Ünlü tesettür giyim firmaları şimdiden kışa hazır. Firmalar ürünlerini geliştirmek için bir yarışa girdiler. Kış gelmeden evvel ilk dağıtımlar yapıldığında kendinize uygun ve uygun fiyattaki mantolara rast gelmeniz neredeyse imkansız. Kış için size uygun fiyatlarla kaliteli ürünler temin edebileceğiniz hem güzel hem de kullanışlı manto çeşitleri sizin için seçildi. Ama öncelikle şuna değinilmeli:

 

1.Manto seçiminde nelere dikkat edilmeli?

 

Öncelikle akılda hep aynı sorun belirir. Giymek istediğim şeyin adı manto mu palto mu? İkisinin arasındaki fark mantonun kadınlara özgü bir giyim çeşidi olup paltonun ise erkeklere özgü bir giyim ürünü olmasıdır. Mantoyu senelerce yıpranmadan giymek istiyorsanız tercih etmeniz gereken kumaşlar kaşmir ve yün karışımı olmalıdır. Manto alırken modadan uzak durup senelerce kullanacağız için kendi tarzınıza yoğunlaşın.

 

Klasik kesimli mantolar her zaman makbuldür. Fazla heyecan aramanıza gerek yok. Manto seçimi yaparken bir diğer dikkat edilmesi gereken husus vücut tipiniz olmaktadır. Uzun boylu ve ince yapılı biri iseniz kruvaze manto, göğüs bölgeniz geniş ve büyük ise tek sıralı düğmeli mantolar uzmanlar tarafından uygun görülmektedir.

 

Diyelim ki kışın mağaza mağaza dolaşırken bir manto beğendiğiniz. Üzerinizde onu denemek için uygun bir kıyafet yoksa sakın ola sakın mantoyu almaya kalkışmayın. Üzerinizde bulunan ince yapılı kıyafetler sizi yanıltır. Uzmanlar manto deneyeceğiniz zaman üzerinizde kesinlikle kalın bir kazak veya hırka olmasını öneriyor.

 

  1. Manto seçiminde renkler

 

Siyah, vizon, devetüyü gibi vakti geçmeyen renkler çantanız, eşarbınız ve ayakkabınızla bir bütün oluşturma görevinizi kolaylaştırır. Ancak sıradanlığı tercih etmeyip fark edilmek istiyor iseniz; kırmızı, yeşil, mavi ve çeşitleri tam size göre. İddialı ve etkileyici. Önerilerimizden hiçbiri dikkatinizi çekmiyor yahut hepsi sizin sahip olduğunuz renklerdeki mantolara benziyor ve siz açık renk bir manto almak istiyorsanız, sakın ola sakın beyaz renkli bir mantoyu tercih etmeyin. Onun yerine ekru renkteki mantolara yoğunlaşın. Daha kullanışlıdır. Toparlamak gerekirse manto seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar: Vücut tipi, rengi, kullanışlı olup olmaması ve denerken üzerinize alacağınız kıyafettir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s