Mantoda Gri Modası

 

 

Tarz sahibi bayanların yıllardır vazgeçemediği ve gardıroplarında mutlaka bulundukları kaşe mantolar 2017 yılı sonbahar – kış mevsimi için de vazgeçilmezliğini koruyacak gibi görünüyor.

 

Kaşe Montlar Neden Her Zaman Moda?

 

Kaşe mantolar uzun yıllara dayanan popülerliklerini kısmen üretildikleri kumaşın türüne borçlular. Hafif bir kumaş türü olan kaşe, kullanım kolaylığı sağlamasının yanında, işlenmesi ve dikilmesi kolay olduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Standart kalıp olan modeller için özellikle uygun olan kumaş, her bedenden bayanın giyebileceği şekle bürünebilirken estetikten de taviz vermiyor. Bu kullanım rahatlığı sayesinde önümüzdeki sonbahar ve kış sezonunda da kaşe manto trend olmaya devam edecek.

 

Kaşe için dile getirilebilecek diğer özellik olan soğuk ortamlar için oldukça uygun olması ve ısı tutma özelliği, kaşe mantoların bu kadar tutulmasının bir diğer sebebi. Her türlü kumaşla rahatlıkla uyum sağlayabilen kaşe, özellikle yünlü kumaşlar ile birlikte kullanıldıklarında yüksek derece ısı tutma özelliğine sahip oluyorlar. Bu sayede en soğuk ve sert hava koşullarında bile vücudu sıcak tutabilen kaşe manto modelleri her zaman bayanların tercihlerinde bir adım önde bulunuyor. Hafifliği ve sıcak tutmayı bir arada sunabilen bu özelliklerinin yanında, kaşe manto tercihleri için 2017 sonbahar – kış mevsimi açısından belirleyici olacak olan en önemli tercih ise renk.

 

Grinin Hakimiyeti

 

Modele ve tercihe göre birçok farklı renkte üretilebilen kaşe mantolar için önümüzdeki sezonda belirleyici olacak ve hemen her bayanın üstünde göreceğimiz renk ise gri olacak. En çok tutulan renk olan siyahın hakimiyeti bu sene sona eriyor ve yerini gri renge bırakıyor.

 

Siyah rengin yanında gençlerin ve kendini genç hissedenlerin çoğunlukla tercih ettikleri canlı renkleri bu sene fazla göremeyeceğiz. Sadelik modasının devamı olarak görülen gri renklerin trend olması çok da şaşırtıcı değil. Hem profesyonel hem de gündelik yaşam için oldukça uygun olan gri rengin kullanımı açısından fark oluşturacak olan ise moda tabirle, grinin tonu. Daha koyu tonlu gri renkler iş yaşamı için, daha açık tonlu gri renk ise gündelik yaşam için daha çok önerilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s