Outlet Tesettür Ürünleri Neden Çok Ucuz?

 

 

Tesettür kıyafetleri arasında mağazalarda bazen aynı 2 üründen birinin diğerinden yüzde 70 daha ucuz olduğunu görebilmekteyiz. Bunu gören müşteriler acaba neden bu ürün bu kadar ucuz diye tereddütte kalabiliyor. O ürünler outlet dediğimiz daha çok defolu ürünlerdir. Defolu ürünler fabrika hatası ürünler olarak da bilinir. Fabrikada üretilirken makinelerden kaynaklı belli başlı bölgelerinde birtakım yırtıklar oluşabiliyor. Bu yırtıklar nedeni ile de bu outlet ürünler olduğundan daha ucuzdur.

 

OUTLET TESETTÜR ÜRÜNLERİ VAR MI?

 

Tesettür kıyafetlerinde de outlet çılgınlığı başladı. Birçok mağaza sadece outlet ürünleri satıyor. Bu ürünler fabrikalardan komik fiyatlara mağazalara gelmektedir ve mağaza sahipleri de çok büyük indirimlerle bu ürünleri halkın satışına sunmaktadır. Outlet feraceler, outlet kabanlar ve mantolar her daim çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Outlet ürünler dünya genelinde en ucuz ürünler olarak biliniyor. En kaba tabiriyle outlet ürün arta kalmış, defolu az tercih edilen ürün olarak tanımlanabilir. Her büyük şirket kendi ürünlerinin outlet olanlarını da piyasaya sürüyor. Bu sayede ellerinde kalan tüm ürünlerden maksimum düzeyde kazanç elde ediyorlar. Outlet ürün hem üretici hem de tüketici için çok büyük kazanç anlamına geliyor.

 

OUTLET TESETTÜR ÜRÜNLERİN FİYAT KARŞILAŞTIRMASI

 

Outlet ürünlerin ne kadar ucuz olduğunu anlayabilmemiz için şöyle bir tesettür outlet ürünler ile outlet olmayan ürünler arasında birkaç karşılaştırma yapalım. Örneğin outlet olmayan orta kalite bir feracenin fiyatı 99 liradan başlamaktadır. Aynı ferace aynı marka tarafından üretilmesine rağmen sırf bir bölgesinde defo bulunduğu için outlet olarak 39 liraya satılmaktadır. Aradaki fiyat farkı her şeyi açıklar niteliktedir. Herkesin aklındaki en önemli sorulardan bir tanesi de bu outlet ürünlerin defolu kısımlarının gözle görülebilir olup olmadığıdır. Şöyle cevap vermek gerekirse outlet defolu ürünler çok dikkatli bakılmadıkça gözle görülmez. Zaten defo genelde çok küçük olur ve gözle görülmez. Büyük çaplı defolu ürünler outlet olarak bile satılmaz. Bunlar fabrikalar tarafından geri dönüşüme gönderilir. Yani kısaca bütçeniz üzerinde kalitede tesettür ürünleri satın almak istiyorsanız outlet ürünler en doğru tercih olacaktır. Az paraya yüksek kalite satın alabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s