Rengarenk Şallar

 

 

Özellikle tesettür giyimde kombin tamamlayıcı olan şallar günlü hayatta da farklı kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kış aylarında boğaz kısmını sarmak ve farklı kombinler yapılarak kullanılan şallar yaz aylarında ise saçların toplanması ve abartılı bandana şeklinde kullanılabilmektedir. En çok tesettür giyimde tercih edilen şalların renkliliği oldukça fazladır.

Kıyafete göre uyumlu olarak tercih edilen şallar renk uyumluluğu açısından da oldukça önem taşıyan aksesuarlardır.

 

Kombinlerde Şal Kullanım

 

Genellikle tesettür giyimde başı kapatmak için kullanılan şallar farklı renk ve modeller ile kıyafetlerin uyum içinde olması görüntü bütünlüğü sağlamaktadır. Şal çeşitleri tercihe göre farklı modellerde bulunmaktadır. Renklerin fazla oluşu ve kıyafet ile uyumu son derece önemli olduğundan her renk şallar tercih edilebilmektedir. Tesettür giyim dışında ince şallar boğazı sarmak için ve giyilen kıyafete aksesuar olarak da tercih edilebilmektedir. Farklı kombinlerde kullanılarak tek aksesuar olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra şal çeşitleri çok fazla olduğundan farklı modeller ilgi çekici olabilmektedir.

 

Şal Çeşitleri

 

Şal için kullanılan kumaşlar arasında pamuk, ipek ve saten kumaşlar yer almaktadır. Yaz aylarında pamuklu şallar tercih edilirken kış aylarında ise ipek, saten ve pamuk şallar da tercih edilebilmektedir. İpek şallar genel olarak özel gün ve davetlerde kullanılabilir. Günlük hayatta ise daha çok pamuk ya da saten şal çeşitleri kullanılması rahat hareket edilmesine de yardımcı olacaktır. Tesettür giyimin en önemli parçalarından olan şallar kıyafetler ile uyumlu olarak tercih edildiği için renk ve model seçenekleri oldukça büyük önem taşır. Kullanım amacına göre farklı modeller de bulunan şallar desenli ve düz renklerden de oluşabilmektedir.

 

Değişik tarz giyinmeyi sevenler için üzeri desenli şallar tercih edilebilir. Aksesuar amaçlı kullanılan şallarda desenli modeller daha fazla ilgi görmektedir. Şallar başörtü olarak kullanıldığı gibi özellikle günlük hayatta aksesuar için de kullanıldığından farklı model ve seçenekler kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Aksesuar amaçlı kullanılan şallar genel olarak düz renkli ve püsküllü modeller ile tercih edilmektedir. Tesettürde de bu çeşit şallar farklı olarak başın örtülmesini sağlamaktadır. Şal çeşitleri her yıl modaya göre farklı tasarımlar ile kadınların beğenisine sunulmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s