Tasarım Tesettür Elbiselerde Sezonun Öne Çıkan Detayları

 

 

Tesettür modası dünya podyumlarını süsleyen kreasyonları ile moda dünyasına yön veriyor. Sezonun öne çıkan tesettür modası trendlerinde birçok zarif detay göze çarpmakta. Tasarım ürünlerde stilden renklere kadar ince detaylar ile süslenmiş elbiseler, tesettürlü bayanların beğenisine sunuluyor. Tesettür tasarım elbise modelleri ve öne çıkan stil detaylarına şöyle bir göz attık:

 

– Ön plana çıkan pililer:

 

Tasarım elbise modellerinde sezonun öne çıkan trendi olan pilileri oldukça fazla görüyoruz. Elbiselerin eteklerinden yaka detaylarına kadar birçok bölgesinde yer alabilen pililer, kıyafete hareket katmasının yanı sıra, kadınların zarafetini de arttırıyor. Yakada kullanılan pililer elbise ile aynı renk kullanılmasının dışında farklı renklerde de karşımıza çıkıyor ve elbiselere hareket katıyor. Genellikle elbisenin rengiyle zıt renklerde kullanılan yaka pilileri sezonun öne çıkan elbise trendleri arasında. Eteklerde kullanılan pililer sık dikim değil, daha geniş aralıklı pilelerden oluşuyor. Bu sayede elbiseye uçuşan bir hava katılıyor ve kadınların elbise içerisinde kendini daha rahat hissetmeleri sağlanıyor. Belde kullanılan büyük kemerler veya kuşaklar pililerin açılmasını engelleyerek daha derli toplu bir görünüme kavuşulmasını sağlamakta. Pileli elbiselerde kullanılan kemerlerin elbise ile aynı renk olması ise göze çarpan diğer detaylar arasında.

 

– İşlemeler:

 

Tasarım elbiselerde bu sezon işlemelerin yükselişini görüyoruz. İşlemeler ile donatılmış elbiseler kadınların şıklıklarını daha da arttırmaya yardımcı oluyor. Özellikle yaka ve kol detaylarında kullanılan işlemelere tasarım elbise modellerinde oldukça fazla rastlıyoruz. Özel olarak yapılan bu işlemeler, kıyafeti kullanacağınız alanla uyumlu bir ruha sahip olmakta ve tarzınızı yansıtacak şekilde yapılmaktadır.

 

Elbiselerde kullanılan işleme modelleri genellikle bu sezonun öne çıkan trendi çiçek motifleri olarak bulunuyor. Sade elbiselere derinlemesine bir hareket katan bu çiçek işlemeleri birçok farklı materyal ile yapılabilmekte. İp, boncuk ve payetler ile işlenebilen desenler, kıyafeti kullanacağınız alana göre değişiyor. Gece kıyafetlerinde kullanılan işlemelerin ağırlıklı olarak payetlerden oluştuğunu görüyoruz. Günlük kıyafetlerde ise ağırlıklı olarak iple yapılan çiçek işlemeleri oldukça popüler. Boncuk işlemeleri kullanım alanına göre gece ve gündüz tasarım elbiselerinde görebilmekteyiz. Sadece elbisenin kullanım alanına göre kullanılan boncuk türleri ve miktarları farklılıklar gösteriyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s