Tesetttürde Farklılık Yaratan Tasarımlar Nelerdir?

 

 

Tesettür modasında son zamanlarda moda olan giyim tarzlarını belirleyen tasarım ürünler ilgi görmektedir. Bu ürünler arasında tesettür giyim stiline ait her ürün için farklı tasarımlar yaratılmıştır. Eşarptan, feraceye, tunikten elbiseye birçok üründe yeni tasarımlar müşterilere sunulmaktadır. Kendini her zaman farklı stillerin insanı olarak tanımlayanlar özellikle bu ürünlere herkesten daha fazla ilgi göstermektedir ve para harcamaktadır. Kendini özel hissetmek isteyen bayanlar için hiç kimsede olmayan nadide tasarımlar meraklılarına sunulmaktadır. Aynı zamanda herkesten farklı olan, hiç kimsenin seçimine benzemeyen bir hediye ile sevdiklerini sevindirmek isteyenler tasarım ürünlere yönelmektedir.

 

Tesettür Abiyelerde Tasarım Ürünler Nasıldır?

 

Abiyeler farklı tasarımlar üretmek için en uygun giyim ürünleridir. Hayal dünyasını kullanarak yeni ürünler yaratmak isteyenler abiyelerde farkını göstermektedir. Abiye elbiselerde tasarım ürünler el işçiliğinin çok kullanıldığı, ustalığın konuşturulduğu ürünlerdir. Bu yüzden abiyelerde tesettür tasarım fiyatları diğerlerine göre üst seviyede olmaktadır. Kullanılan kumaşa, işçiliğe ve elbisenin modeline göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Baştan aşağı çeşitli taşlarla süslenmiş modellerde işçilik ön plandadır. Ayrıca elbise süslemesinde kullanılan malzemelerin kalitesi ve miktarının çokluğu fiyata yansımaktadır. Bu açıdan üzerinde fazla işçilik barındırmayan tasarım modeller daha uygun fiyatlı olarak müşterilere sunulmaktadır. Ayrıca müşterilerin istek ve beğenisine göre oluşturulmuş modellerde fiyat farklılıkları olmaktadır.

 

Tesettür Tasarımlarında Sevilen Modeller Nasıldır?

 

Tesettür abiyelerde kullanılan eşarplarda elbiseler gibi özenle tasarlanmıştır. Abiyeyi tamamlayıcı özelliğe sahiptir. Tasarım olan tesettür abiyelerde kuyruklu olanlara rastlanmaktadır. Kuyruklu abiyelerde farklı kesimlerde modeller oluşturulmuştur. Bunun yanında pelerinli abiye modellerinde yeni ve göz alıcı tasarımlar bulunmaktadır. Birinci kalite çiçek işlemeleri ile göz dolduran abiye modelleri giyilen ortamda kendini göstermektedir. Püsküllü elbiselerde, şifon ve tafta olan elbiselerde fark yaratan tasarımlar mevcuttur. Fransız danteli kullanılan, gipürlü olan nişan, düğün, kına gibi özel günlere yönelik abiyeler vardır. En çok sevilen ve ilgi gören tasarımcıların kıyafetleri fiyat olarak daha yüksek olmaktadır. Feracelerde ve tuniklerde tasarım ürünler çok fazladır. Çok kullanılan renkler dışında farklı ve sıra dışı renklerle tasarım yaratmış, kumaşının ve dikiminin kalitesini gösteren modeller fiyat olarak farklıdır.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s