Tesettür Giyim Seçimi Ve Önemi Nedir?

 

 

            Tesettür giyim belli bir yaşam ve inanç tarzına uygun giyinmektir. Tesettür giyim seçenekleri günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile internet sitelerinden de kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Daha çok model ve çeşitlilikte ürünler sayesinde tesettürlü bayanlar istedikleri modellere kolaylıkla ulaşma imkanına sahip oldular.

 

           Tesettür giyim tarzı için nelere dikkat edilmelidir? Tesettür giyimde amaç sadelik ve abartıdan uzak durmaktır. Bu yüzden seçilen kıyafetlerde gösterişli modeller ya da renklerden uzak durulmalıdır. Bunun dışında vücuda yapışan ya da ten rengini belli edecek tarzda kıyafetlerde tesettür giyim için uygun değildir. Daha çok bol kesim modeller tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle tesettür giyimde en önemli parçalardan biri olan şallar, kimi zaman oldukça abartılı modelleriyle karşılaşmak mümkündür. Şallar oldukça fazla renk ve desen çeşitliliğine sahiptir. Giyimde olduğu gibi şal seçiminde de sadelik ve gösterişten uzak tercihler yapmak doğru olacaktır. Tesettür giyim tarzı için bakışların üzerinde toplanmasına neden olabilecek her türlü detay tesettür anlayışına ters düşmektedir. Giyimde de bu nokta son derece önemli olmaktadır.

 

           Tesettür giyim çeşitleri nelerdir? Tesettür giyim çeşitliliği her geçen gün modayla bağlantılı olarak artmaktadır. Tesettür giyim çeşitleri arasında, etekler, gömlekler, bluzler, elbiseler, şallar, eşarplar, kaplar, feraceler, pardesüler, mantolar ve tunikler yer almaktadır. Son yıllarda kap ve ferace dış giyim ürünleri oldukça fazla kullanılmaktadır. Kap diz altında ve ince kumaştan yapılmış olan dış giyim ürünüdür. Kaplar daha çok elbiseyi andıran daha modelli parçalardır. Feraceler ise geniş yakalara sahip mantoya benzeyen dış giyim ürünlerinden biridir.

Tesettür giyim kombini neden önemlidir? Giyimde kombinleme doğru yapıldığı takdirde ortaya güzel bir görüntü çıkacaktır.

 

Çok pahalı ve kaliteli bir ürün yanlış kombin yapıldığı zaman çok basit ve kötü bir görüntü oluşacaktır. Bu yüzden kombin yapmak çok önemli olmaktadır. Kombin yaparken renk uyumu ve kumaşların birbiri ile örtüşmesi dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Ayrıca şal, çanta ve ayakkabı arasında da dengeli bir uyum yakalanmalıdır. Tesettür giyim satın alırken nasıl kombin yapılacağı da düşünülerek satın alınması daha sonra zorluk yaşamamak adına doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s