Tesettür Ferace Nedir, Nasıl Kullanılır?

 

 

Ferace tesettürün en popüler giyim ürünlerinden biridir. Genellikle siyah olan bu giyim ürünü uzunluğu ve bolluğu ile tesettür için oldukça uygun bir görünüm çizmektedir. Kombin yapmakla uğraşmak istemeyen ve pratik bir şeyler arayan tesettürlü kadınlar ilk tercihi tesettür ferace modelleri olmaktadır. Bu feraceler doğru eşarp ya da şal ile kombin yapıldığında hem şık hem de abartısız bir görünüm oluşturmaktadır. Feraceler gündelik hayatta kolaylıkla kullanılabilen bir giyim ürünüdür. Dikkat edilmesi gereken tek nokta feracenin bedenidir.

 

Çok büyük ve bol olan feraceler kişiyi olduğundan kilolu gösterecektir. Bu gibi durumların yaşanmaması için ne çok dar ne de çok bol olan tesettür ferace modelleri tercih edilmelidir. Ferace ile giyilecek olan ayakkabı seçiminde de dikkatli olunması gerekmektedir. Çok düz olan ayakkabılar ferace eteklerinin zarar görmesine neden olacağından hafif topuğu olan ayakkabılara yönelinmesi tavsiye edilmektedir.

 

En çok tercih edilen tesettür ferace modelleri

 

Feraceler genellikle birbiri ile benzerlik göstermektedir. En çok tercih edilen ferace modeli düz siyah ve ayak bileklerine kadar uzanan klasik feracelerdir. Bu feracelerin dışında farklı renklerde üretilmektedir. Son dönemlerde renkli ferace satışlarında da bariz bir artış yaşanmaktadır. Ferace tasarımında çok farklılaşmaya gidilmese de ufak detaylar ile şıklaştırılmış modellerde bulunmaktadır. Özellikle işlemeli ve özel tesettür ferace modelleri özel günler için vazgeçilmez tercihlerin başında gelmektedir.

 

Tesettür ferace fiyatları ne kadardır?

 

Kumaşı olarak kaliteli malzemeden üretilmiş ise ferace fiyatlarında artış olabilmektedir. Kalitesiz feraceler hem kısa sürede eskiyeceğinden hem de kişinin rahat hissetmesine engel olacağından kesinlikle satın alınmamalıdır. Özellikle yaz aylarında giyilecek olan feracelerin seçiminde daha da dikkatli olunması gerekmektedir. Bunun sebebi sıcak havaların kişiyi etkilemesi ve giyilecek olan kıyafetlerle bunun minimum seviyeye indirilmeye çalışılmasıdır. Ferace seçiminde de buna dikkat edilmelidir.

 

Feraceler genellikle internetten alınmaktadır. Bu noktada doğru bedenin seçildiğinden emin olunmalıdır. Sitedeki beden ölçüleri detaylı şekilde incelenmeli ve doğru bedenlerden ki tesettür ferace modelleri satın alınmalıdır. Tesettür feraceler 60 ile 150 TL arasında değişen bir fiyat çerçevesine sahiptir. Modelde kullanılan işlemeler ya da tasarım fiyatlara etki etmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s