Tesettür Gömlek Seçimi Nasıl Yapılır?

 

 

Tesettür giyimde en az tunikler kadar sık kullanılan gömlekler serin tutma özelliği ile en çok talep gören tesettür giyim ürünlerinden biridir. Özellikle iş hayatında daha şık ve profesyonel bir görünüm sergilenmesine yardımcı olan gömleklerde sentetik değil daha kaliteli kumaşlara yönenilmelidir. Bu tarz gömlekler gün boyu terleme sorunu ortadan kaldırarak rahat bir çalışma ortamı sağlar. Bunun dışında iş hayatında tercih edilecek gömleklerde çok renkli ve işlemeli gömleklere değil daha pastel tonlara yönenilmesi gerekmektedir.

 

Gündelik hayatta kullanılacak gömleklerde ise diğer kombin parçalarına bağlı olarak en uygun modelde gömlekler tercih edilmelidir. Pantolonlar ile kombinlenecek gömleklerde kısa modellerin tercih edilmesi doğru değildir. Gömlekler tunikler kadar uzun olarak üretilmemektedir fakat pantolon kombinlerinde en uzun gömleklerin tercih edilmesi tesettüre uygunluk açısından son derece önemli olmaktadır. Son dönemlerde tesettür giyim firmaları daha doğal tonlarda ve uzun gömlekler üretilmektedir. Bu durum talebin bu yönde olduğunu göstermektedir.

 

Yaz aylarında tesettür gömlek seçimi

 

Yaz ayları gömleklerin en çok kullanıldığı aylardır. Bunun sebebi gömleklerin ince ve rahat bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu sebeple tesettürlü kadınların çoğu yaz aylarında ince gömlek ya da tuniklere yönelmektedir. Yaz aylarında giyilecek olan gömlekler ince ve pamuklu olmalıdır. Bu tarz gömlekler vücut ısısının daha düşük seviyelerde tutulmasına yardımcı olacaktır. Yaz aylarında giyilecek olan gömleklerde kumaşa dikkat edildiği kadar modele ve renge de özen gösterilmesi gerekmektedir. Tesettür gömlekler kısa ve normal boy olarak 2 ayrı modelde üretilmektedir. Gömlek uzun etekler ile kombinleneceğinde daha kısa modellere yönenilmesi gerekmektedir. Uzun ve tunik benzeri gömlekler etek kombinlerine uygun değildir. Uzun gömlekler pantolonlar ile kombinlenmelidir. Bu sayede vücut hatları kapatılarak tesettüre uygun bir görünüm sağlanacaktır.

 

Tesettür gömlek fiyatları ne kadardır?

 

Gömlek fiyatları marka faktörüne bağlı olarak büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle uygun fiyatlı tesettür giyim ürünlerinden bir olan tesettür gömlekler 30 tl ile 60 tl arasında değişebilmektedir. Tesettür gömleklerde daha özel işlemeler ve kumaşlar kullanıldığında fiyatlarda artış yaşanabilmektedir. İnternet alışverişlerinde çok daha fazla gömlek modeline kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s