Tafta Elbise

 

Parlaklığı, sağlamlığı ve imal çeşitliliğiyle post modern hayatın giyim seçim çoğunluğunu taşımasa da önemsenecek çoklukta tercih edeni çoktur. Tafta elbise, düğün, parti, özel günler için ideal bulunan bir kumaş tarzıdır. Özel parlak yapısı, klasik giyim ile de kombinlebilmektedir. Özellikle bayan giyim sektöründe çokça tercih edilmeye devam etmektedir.

Tafta Kumaş Özellikleri

Tafta elbise, bayan giyiminde çok tercih edilen elbise özelliğidir. Bu özelliğe sahip elbiselerin seçilmelerindeki en belirgini ise ipek kumaşa yakınlık gösteren özellikleridir. Birebir ipek kumaş değildir. Fakat ipek liflerinden meydana getirilen kumaş dokusu görüntüsü ve dokunuşuyla ipek kumaşa eş değer özellik taşır. İlk çağlardan ve geçmişten günüme kumaşlarda en birinci sırada ipek kumaşın önemi büyüktür ve başı çeker. Doğallığı, kendine öz yapısı gereği, görünüşü oldukça dikkat çekici parlaklığı ve alımlılığı ile bayanların şıklığına şıklık katmaktadır. Günümüzde de önemi büyük ve çok tercih edilen bir kullanım amacı taşır. Doğal, saf doğal ve kimyası doğala yakın olacak üç farklı şekilde kumaş imalatı tekstil sektöründe bilinmiş adı ile tafta olarak üretilmektedir.

Tafta Elbise Modelleri

Her bayan yaşamının her anında güzel olmak ister. Bunun için seçim yapmak için en güzeli ve en uygununu arayarak tercih yapmaya çalışır. Bilimsel teknoloji çağı gereği, sağlık ön planda tutularak birçok yenilik giyim dünyasına da yansımıştır. Avrupa standartlarına uygun birbirinden güzel kumaş, giysi ve giyim standartlar dışında modern hale getirilmiştir. Bay – bayan her iki cinse uygun unisex kıyafet seçimi artık tafta elbise imalatında da yapılabilmektedir. Bayanlarda özel günler, düğünler, toplantı yemekleri ve benzeri ortamlarda takım elbise, tek parça elbise, ikili kombinler şeklinde hazırlanabilen mağaza ürünleri ya da özel dikim elbiseler mümkündür. Sadece yetişkin değil ayrıca çocuk grubuna da hitap edilebilmektedir. Kıyafetle bütünlenen bilecek, tamamlayıcı takı, toka, bandaj ve aksesuarlarla bütünlenmiş, Kombinelenmiş giysi modelleri mevcuttur. Fransa da en yaygın seçenekleri ile dünyaya yayılmış bir imalata serüvenidir. Her zevke uygun, giysi tasarımı gün geçtikçe farklı moda tasarımlarına yerini bırakmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s