Kullanışlı, Rahat ve Şık Tesettür Giyim Ürünleri Nasıl Seçilir?

 

Tesettür giyim günümüz modasında giderek yerini büyütmektedir. Kendine özgü hazırlanan bahar, yaz ve kış giyim sektörün de hızla ilerlemekte ve pazardaki payını büyütmektedir. Peki her hazırlanan ve pazara sunulan tesettür modelleri tüketici için uygun mudur? Her giyim ürünün de ve alınan ürün de olduğu gibi tesettür giyiminde de ürünün alışından itibaren kullanımına kadar dikkat edilmesi gereken bir çok unsur söz konusudur.

Kullanışlı Tesettür Giyim Nasıl Olur?

Kullanışlı tesettür kıyafetleri çok fazla bulunabilir hale gelmekle beraber yine bu kıyafetlerin seçiminde oldukça dikkatli davranılmalıdır. Bunun nedeni kullanışlılığın kişiden kişiye değişen tercihlerle beraber görüş ayrımından ve hatta kişinin alerjik durumundan bile farklılık göstermesidir. Şöyle ki bir tesettür kıyafetinin örneğin bir tunik ve ya gömlek kullanışlı olması için en azından bir tane cebinin olması gerekmektedir. Günümüzde yanımızdan ayıramadığımız cep telefonları için bu artık zorunlu bir hale gelmiştir. Uzun bir kabanın, bir gömleğin en az bir cebi olması bu eşyaların kullanışlılığını oldukça arttıracaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer faktörler ise kollar ve yakadır. Kolların bol olması kolların dirseklere kadar gözükmesine sebep olacaktır ve  bu durum tesettürde istenmeyen bir durumdur. Yakanında ve yaka olması şal bağlarken sıkıntılı durumlar çıkarabilmektedir.

Hem Rahat Hem Şık Tesettür Giyimi Nasıl Yapılabilir?

Rahat ve şık bir tesettür giyim için öncelikle bol ve salaş kıyafetlerin seçilmesi önemlidir. Dar paça pantolonlar da uzun tunik ve ya gömleklerin altına giyilerek rahatlık ve şıklık aynı anda yakalanabilir. Böyle bir kombin yapmak oldukça kolaydır. Ancak 2017 yaz modasında ortaya çıkan dar etekler tesettürlü bayanları bir tercih yapmaya zorlamaktadır. Bunun nedeni dar kesim eteklerin bacakları sararak yürümeyi güçleştirmesidir. Eğer acele bir işiniz varsa ve ya merdiven inip çıkacaksanız kesinlikle bu etekleri tercih etmemelisiniz. Ancak bu kadar rahatsızlığın yanında dar kesim eteğin üstüne giyeceğiniz uzun ve ya kısa bir çok kazak, tunik ve gömlek muazzam bir şıklığı da beraberinde getirecektir.

Yazın sıcağı herkesi etkiler ancak kabul edilmelidir ki bu etkileme tesettür giyim de biraz daha fazladır. Her yeri kapalı elbiseler giymek vücudun terlemesini arttırır. Bu nedenle tesettür giyim yazın oldukça önem kazanır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s