Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Tesettür giyimin en önemli parçalarından biri eşarptır. Eşarp seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Tesettür giyimin tamamlanması ve şıklığın bütünlüğünün oluşturulması için mutlaka eşarp seçimini giyime uygun seçmek gerekmektedir. Giyime uygun eşarp seçmek önemli olduğu kadar ten rengine uygun eşarp seçmek de çok önemlidir.

Eşarp seçmek için ten rengini bilmek ve bunu baz alarak seçim yapmak oldukça akıllı bir adım olacaktır. Her bayanın ten rengini bilerek eşarp seçmesi giyim tarzını oluşturabilmesi için çok önemli bir detaydır. Esmer, kumral ve beyaz tenli bayanların kendi ten renklerine uygun eşarp seçmeleri ve ten renklerine uygun eşarp modellerini bilmeleri gerekmektedir.

Esmer Tenli Bayanlar İçin Eşarp Seçimi

  • Esmer tene sahip olan bayanların mutlaka ten rengini açacak renk tonlarını seçmeleri gerekmektedir. Esmer ten rengine sahip olan bir bayanın açık ve sıcak tonları seçmeleri oldukça doğru bir karar olacaktır. Esmer ten rengine sahip olan bayanların siyah gibi koyu tonları daha az kullanmaları ve kullanmak isteseler bile desenli eşarp modellerini seçmeleri gerekmektedir.

Sarışın Tenli Bayanlar İçin Eşarp Seçimi

  • Buğday ve sarışın ten rengine sahip olan bayanların desenli ve açık tonlu eşarp tasarımlarından yana seçimlerini kullanmaları gerekmektedir. Özellikle mavi ve lila tonlarını kullanan buğday tenli bayanların yüzleri daha canlı görünebilmektedir. Çok açık renklere sahip eşarp seçimleri bu ten rengine sahip olan bayanların olduğundan daha soluk gözükmesine neden olabilmektedir. Soluk görüntüden kurtulmak için mutlaka canlı renkler seçilmelidir.

Tesettür giyimi seçen bayanların renkleri analiz etmesi oldukça önemlidir. Seçilecek renk tonu hem karakter olarak sizi yansıtır hem de karşı tarafta ki insanlara enerji olarak dönüş yapar. Renkleri analiz ederek ten rengine ve giyime uygun seçilen eşarp modeli tesettür giyimin vazgeçilmez detayını oluşturmaktadır. Canlı renkler ve güçlü renklerin harmanlayarak bir araya getirildiği hoş tasarımları kendi üzerlerinde taşımak isteyen bayanların mutlaka önceliği ten renklerine uyum sağlayabilen parçalardan yana kullanmaları gerekmektedir. Bu şekilde hem şık hem zarif görüntü yakalanacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s