Büyük Beden Tesettür Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Tesettür giyimin gelişmesi ve seçeneklerini çoğaltması ile birlikte büyük beden giymek zorunda olan bayanlar için de seçenekler artmıştır. Büyük beden giyim için birkaç ufak noktaya dikkat edildiği takdirde daha ince görünmek mümkün olmaktadır. Vücut ölçüleri büyük bedene uygun olan bayanların fazla kilolarını saklamak adına yapacakları birkaç pratik hareket olduğundan ince görünmelerini sağlayacaktır.

Tesettür giyim içerisinde ferace, abiye modelleri, tunikler, kalem etekler ve tesettür abiye modellerini barındırmaktadır. Bahsedilen tüm seçenekler büyük beden giyim içerisinde kendisine yer bulmuştur. Seçenek bu denli fazla olduğunda ortaya çıkacak kombin ve renklerin doğru seçilememesi de mümkün olmaktadır. Bu noktada birkaç tüyo ile doğru parçaları kullanmak mantıklı olmaktadır.

 Büyük Beden Giyimde Daha İnce Görünmek İçin Ufak Tüyolar;

  • Karın bölesini kamufle etmek isteyen bayanlar genellikle bol kazaklar ve elbiseler giyerek yanlış bir seçim yapmaktadır. Karın bölgesini saklamak için bol giymek yerine farklı detayları kullanmak daha mantıklı ve ince bir görüntüye bürünmeyi sağlayacaktır. Karın bölgesinde farklı parçalar barındıran tesettür modelleri ile hem ince görünmek mümkün hem de olduğundan fazla kilolu görünmemek mümkündür.
  • Mevsimsel renk ve parça seçimi tesettür giyim içerisinde oldukça önemlidir. Kış mevsiminde kazak giymekten kombin olarak kazak kullanmaktan hoşlanan bayanların daha ince örgülü kazaklardan yana seçim yapmaları gerekmektedir. Kalın örgülü modeller büyük beden giyim için uygun bir seçim olmayacaktır.
  • Büyük beden giyimde bayanların mutlaka kendi vücut ölçülerini kullanmaları gerekmektedir. Gerçek vücut ölçüleri baz alınarak seçim yapılması gerekmektedir. Özellikle tesettür elbiselerde kendi vücut ölçülerinden büyük seçim yapan bayanlar daha kilolu gözükmektedir. Aynı şekilde vücut ölçüsüne uygun olmayan ve beden olarak küçük olan tesettür elbise seçimi vücutta dar bir görüntü oluşturacaktır. Bu durum hem tesettüre uygun olmadığı gibi daha kilolu gözükmeye sebebiyet vermektedir.

Büyük beden giyen bayanların mutlaka vücutlarını sevmeleri ve vücut ölçülerini baz alarak ufak dokunuşlar yapmaları gerekmektedir. Yapılacak doğru seçimler daha ince, zarif ve mutlu hissetmelerine sağlayacaktır. Büyük beden giyimin seçeneklerinden yararlanmaları ve doğru parçalar seçilmelidir.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s