Bayanlar İçin Eşarp Seçiminin Önemi Nedir?

 

Eşarp seçimi bayanlarda saçların ve boyun bölgesinin kapatılması amaçlı kullanılan bir aksesuardır. Eşarplar tesettürlü hanımlarda kapatılma amaçlı, diğer hanımlarda ise kombin amaçlı kullanılabilmektedir. Tesettürlü bir hanım gerek elbisesi gerek ayakkabıları ile bir kombin yapmak zorundadır ve bu noktada da eşarp seçimi önemli bir aksesuardır. Eşarplar hem rengi hem bağlama şekli olarak da giyilen kıyafete göre belirlenir. Birçok çeşidi de vardır.

Tesettürlü kıyafetler ve tabi ki beraberindeki aksesuarların alımı büyük bir özen ister. Kumaş farklılıkları olsun, renk ve desenler olsun; çeşitlilik fazla olduğundan burada önemli olan ortak uyumu yakalayabilmektir. Eşarpta en çok kullanılan kumaş türü ipek olup, bunun da sebebi uzun ömürlü olmasındandır. Tesettürlü hanımlar için özellikle ipek eşarp seçimi ön plandadır. Tesettür giyiminde önemli bir parça olan eşarp giyimi tamamlamada yardımcı bir öğedir. Bu sebeple de yanlış bir eşarp seçimi tüm görünümü baştan aşağı değiştirebilir.

Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşarp seçiminde en önemli kriter giyilen kıyafetin rengine olan uyum ve cilt rengidir. Koyu renk cilt tonuna sahip bir kadın açık renklerde kullanım yapmalıdır. Bir başka önemli konu ise eşarp kalitesidir. Mevsime göre kumaşlardan seçim yapmak en doğru yaklaşımdır.

Kişi Tipine Göre Eşarp Seçimi

Eşarp seçimleri kişinin tamamen fiziksel özellikleri doğrultusunda değişkenlik gösterir. Bir kadının yüzü uzunsa koyu renk eşarp kullanmamalıdır. Eğer kadın minyon tipli ise eşarp ön tarafa doğru bağlanmamalıdır. Baş olduğundan küçük görünecektir. Desenli kıyafetler üzerine eşarplar düz seçilmelidir. Kıyafetle aynı tonda eşarp kullanımı yanlış bir seçim olacaktır.

Eşarp seçimi yapılırken kıyafetle kombin oluşması önemli bir detaydır. Aynı zamanda ten rengi ile uyumu da göz ardı edilmemelidir. Giysi koyu renk ise eşarp açık renk ya da tam tersi uygulaması yapılmalıdır. Artık eşarplar her mevsim rahatlıkla kullanılabilecek modellerle piyasada rahatlıkla bulunabilmektedir. Canlılık ve renk kartelası eşarplar üzerinde yansıması ve kadına aksetmesi de bir o kadar uyum içerisinde sürer. Renkler her mevsim kullanılabilir ancak önemli olan zıt renklerle de uyumu yakalayabilmektir. Bir eşarp hem doğal, hem şık hem de modern bir hava katmalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s